Скачать книгу George B. Bradt, Jayme A. Check, Jorge E. Pedraza The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results

Главная > Карьера. Поиск работы > George B. Bradt, Jayme A. Check, Jorge E. Pedraza > The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results

скачать George B. Bradt, Jayme A. Check, Jorge E. Pedraza The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate ResultsНазвание: The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results
Автор: George B. Bradt, Jayme A. Check, Jorge E. Pedraza
Издательство: John Wiley and Sons, Ltd
Формат издания: 160x235
Год выпуска: 2015
ISBN: 978-1-118-09754-0

Книга The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results - George B. Bradt, Jayme A. Check, Jorge E. Pedraza доступна в форматах: fb2 , pdf. На нашем сайте вы можете прочитать книги на любую тему и разного жанра: от любовных романов до остросюжетных детективов, от книжек-раскрасок до энциклопедий для взрослых, от научных трудов до школьных учебников. На сайте сгруппированы все книги по разделам. Учебная литература для школьников, дошкольников, абитуриентов, педагогов и студентов; художественная литература: мемуары, биографии, фантастика, зарубежная и русская проза и другое; бизнес-литература: праву, психологии, по маркетингу, финансам, рекламе; нехудожественная литература: медицина, кулинария, техника и наука, путешествия, религия, хобби; иностранная литература: французском, английском, немецком, итальянском, испанском; литература для родителей и детей: книги для пап и мам, детские книги. Оптимизировать George B. Bradt, Jayme A. Check, Jorge E. Pedraza The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results для чтения можно на айфоне и айпаде. Не знаете, что почитать кроме The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results? Загляните в раздел с популярными бестселлерами или на книжные новинки. В подразделе с акциями есть интересные предложения, а в разделе подборки другую информацию которая будет для вас полезной. Читайте с удовольствием и покупайте легко! Выберите нужную книгу указав удобный способ доставки и оплаты. Баллы за покупку товара The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results начисляем при заказе от 2 штук. Мы сообщим о поступлении книги The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results вам!. Просто нажать кнопку и забрать книги The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results в пункте самовывоза. При транспортировке товара The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results возможно появление брака, поэтому всегда проверяйте заказ при получении. Приятного чтения! На нашем сайт можно читать онлайн The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results бесплатно для ознакомления. Все материалы представлены в ознакомительных целях и взяты из открытых источников. Все права на книгу The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results принадлежат автору George B. Bradt, Jayme A. Check, Jorge E. Pedraza. Ориентировочная стоимость товара The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results 2872 RUR. Язык оригинала Английский. Аннотация к книге The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results: Your first 100 days in a new leadership role are critical to the success of your mission, your relationship with your new team, and your career. Turnover is high among new leaders who "didn't work out" and the costs to them and their organizations are dramatic. The solution is for every new leader to have an "onboarding" plan. This updated and revised third edition of the bestseller The New Leader's 100-Day Action Plan delivers expert guidance to prepare executives for their new leadership roles, accelerate their results, and reduce turnover. With new chapters and sample action plans, the third edition: Helps you assess the internal political culture you'll be facing Explains why your new job doesn't start on "Day 1" but on the day you accept the offer--and how to use the valuable time before "Day 1" Explains the "BRAVE" approach to motivating your new team members by understanding their Behaviors, Relationships, Attitudes, Values, and Environment...

Категории: > George B. Bradt, Jayme A. Check, Jorge E. Pedraza > The New Leader's 100-Day Action Plan: How to Take Charge, Build Your Team, and Get Immediate Results